Nowości w pakietach zwiedzania Nowej Zelandii

Marae - dom spotkań, park Geotermalny Te Puia

Nowozelandzki sezon turystyczny ’22/’23 jest pierwszym po ponad dwuletniej izolacji kraju, która miała wpływ również na nasze pakiety zwiedzania Nowej Zelandii.  

Tak jak dotychczas skupiamy się na organizacji wyjazdów na indywidualne zamówienia. Co to oznacza w praktyce możecie dowiedzieć się w tekście “Dlaczego nie dołączamy osób postronnych do grup naszych klientów.” 

W sezonie 2022/2023 wprowadziliśmy kilka modyfikacji w pakietach zwiedzania Nowej Zelandii. Zmiany wynikały z doświadczeń poprzednich lat. 

Pakiety zwiedzania Nowej Zelandii na stałe z Hobbiton Movie Set.

Zdecydowanie wzrosło Wasze zainteresowanie lokacjami z “Władcy Pierścieni” czy “Hobbita”. Dlatego w naszych pakietach na stałe zagościła wizyta w Hobbiton Movie Set w Matamata.

Decyzję podjęliśmy nie tylko w oparciu o Wasze zainteresowanie wizytą w tym miejscu. Ważne były również aspekty krajobrazowe tego regionu. Widoki Buckland Rd od Karapiro czy Matamata są po prostu warte zobaczenia.

Rafał Żurmanowicz

Rafał Żurmanowicz
WycieczkiNowaZelandia.pl

Mniejsze i większe zielone pagórki pokryte pastwiskami owiec, bydła i jeleni. Upszczone ogromnymi głazami narzutowym. Wijące się między pagórkami niewielkie wąwozy. Ogromne, rozgałęzione drzewa rosnące w wąwozach niczym samotne wyspy na zielonym oceanie pastwisk. Cały ten widok dopełniają stada białych owieczek Jeśli traficie na ładne światło to pamiątkę w postaci pięknych fotografii będziecie mieli gwarantowaną a wspomnienia zostaną do końca życia.

Pakiety zwiedzania Nowej Zelandii z pokazem maoryskim w Marae. 

W tym sezonie będziecie mogli spotkać się z Maorysami podczas pokazu bezpośrednio w miejscu do tego przeznaczonym czyli w Marae – domu spotkań usytuowanym na terenie parku geotermalnego Te Puia w Rotorua.

Wierzymy, że będzie to dla Was doświadczenie zdecydowanie bardziej zapadające w pamięci dzięki odpowiedniej oprawie, scenografii i lokalizacji bezpośrednio związanej z maoryską kulturą i historią. Do połowy XIX wieku tereny Rotorua były zamieszkiwane wyłącznie przez Maorysów.

Lot widokowy z Queenstown do Milford Sound i rejs po fiordzie.

Nowa Zelandia wygląda niesamowicie z lotu ptaka. Jeden z bardziej spektakularnych widoków można zobaczyć lecąc z Queenstown do Milford Sound. W naszych pakietach odcinek między Queenstown a fiordem Milforda zaplanowany jest drogą lądową przez Te Anau, dolinę Eglinton, Hollyford i tunel Homera.

Lot z Queenstown do Milford Sound. Widok na MIlford Sound z lotu ptaka.

Pamiętajcie jednak, że jeśli tylko macie ochotę spędzić ten dzień oglądając widoki z góry a nie z samochodu nic nie stoi na przeszkodzie. Możecie zamienić podróż autem na fakultatywną wycieczkę awionetką lub helikopterem z Queenstown do Milford Sound. Spektakularny lot awionetką trwa około 30 min w jedną stronę. Następnie przejście do przystani promowej i rejs po fiordzie a po rejsie powrót do Queenstown awionetką. Warto tą opcję wybrać nie tylko dla widoków ale również dla wygospodarowania większej ilości czasu na pobyt i korzystanie z uroków Queenstown gdyż podróż drogą powietrzną trwa zdecydowanie krócej niż lądową.


Rafał Żurmanowicz

“Wycieczkę tą rezerwujemy dla Was na maksymalnie trzy dni przed przybyciem do Queenstown. Dlaczego tak późno? Jest ona ściśle uzależniona od warunków pogodowych a w Nowej Zelandii szczególnie w okolicach styku gór i morza czy oceanu pogoda bywa kapryśna. Codziennie monitorujemy prognozy i jesteśmy w kontakcie z operatorem lotów. Jeżeli warunki pozwalają na bezpieczny lot lecicie a jeśli nie jedziecie samochodem. “.

— Rafał Żurmanowicz, WycieczkiNowaZelandia.pl

Pakiety na sezon ’22/’23

Pakiety self drive

W pakietach self drive Wy prowadzicie auto samodzielnie (wymagane międzynarodowe prawo jazdy do wyrobienia w Urzędzie Gminy Wydział Komunikacji). Po przylocie do Auckland odbędziecie praktyczne szkolenie w prowadzeniu auta po Nowej Zelandii z naszym zawodowym kierowcą. Jedziecie od punktu A do B. Zatrzymujecie się gdzie chcecie, jecie kiedy chcecie i macie pełną swobodę działania. Ważne aby dojechać do zarezerwowanych atrakcji na czas. Jeśli planujecie późny przyjazd do hotelu dajecie nam znać, klucze do pokoju będą czekać w wyznaczonym miejscu. Do kontaktu z nami otrzymujecie telefon komórkowy. Macie jakiekolwiek pytania? Gdzie zjeść? Co zobaczyć? Gdzie się zatrzymać? Dzwońcie 24/7. Wspieramy waszą podróż przez całą dobę z naszego biura w Auckland gdzie mamy polskojęzyczną obsługę. Samochód zdajecie w wyznaczonym miejscu w Christchurch.

Pakiet premium z polskojęzycznym przewodnikiem, kierowcą, tłumaczem

W pakietach Premium wszystkim zajmuje się nasz licencjonowany, polskojęzyczny, lokalny przewodnik, który pełni jednocześnie funkcję kierowcy i tłumacza. Wy macie napawać wzrok pięknymi widokami, zapachami i urokiem Nowej Zelandii.

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok w Nowej Zelandii

Jest to wyjątkowy okres nie tylko dla turystów ale również dla lokalnych społeczności. Chcąc wybrać się w tym okresie do Nowej Zelandii pamiętajcie, że ceny będą wyższe ale co ważniejsze niektóre atrakcje mogą być w tym okresie niedostępne. Warto więc zastanowić się czy nie przesunąć terminu wyjazdu na początek stycznia. Jeżeli wyjazd ma być zrealizowany w okresie świątecznym lub noworocznym przygotujemy dla Was indywidualny program aby zapewnić pełen komfort podróżowania bez przykrych niespodzianek.

Wartościowy tekst? Doceń i zadziałaj!
Total
1
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Wiza do Nowej Zelandii NZeTA - wycieczkinowazelandia.pl

Aplikuj o wizę do Nowej Zelandii - NZeTA

Następny artykuł
Wycieczki Nowa Zelandia Tongariro Alpine Crossing

Dlaczego nie dołączamy osób postronnych do grup naszych klientów.

Podobne artykuły