Bańka turystyczna Wyspy Cooka Nowa Zelandia

Od stycznia 2021 zacznie funkcjonować bańka turystyczna między Nową Zelandią a Wyspami Cooka. Daje to możliwość podróży po terytoriach obydwu krajów.
WycieczkiNowaZelandia.pl | Banka turystyczna Wyspy Cooka Nowa Zelandia

Jednostronna bańka została uruchomiona już w styczniu 2021 roku. Mieszkańcy Wysp Cooka mogli przylecieć do Nowej Zelandii. Obecne rozwiązanie daje swobodę przemieszkania się po terytorium obydwu krajów.

Świętowanie rozpoczęło się już w samolocie lecącym do Rorotonga na Wyspach Cooka. Linie lotnicze Air New Zealand zaskoczyły swoich pasażerów podając w połowie lotu szampana. Chwila była niezwykła więc i trunek godny chwili. Wybierający się do Nowej Zelandii pasażerowie zostali ugoszczeni jeszcze na terminalu lotniczym w Rorotonga. Zaraz po wylądowaniu pierwszego od 15 miesięcy samolotu na Wyspach Cooka, na lotnisku rozpoczęły się tańce, zabawa i lały się łzy szczęścia szczególnie osób, które przybyły na wyspy aby odwiedzić swoich bliskich.

MIESZKAŃCY NOWEJ ZELANDII I WYSP COOKA CZEKALI 15 MIESIĘCY NA TĄ CHWILĘ. BYŁ TO PIERWSZY SAMOLOT OD CZASU ZAMKNIĘCIA GRANIC Z POWODU PANDEMII.

Wyspy Cooka to jedno z 14 krajów na Świecie wolnych od wirusa. To dla wyspiarzy wielkie szczęście ale również ogromne wyzwanie logistyczne aby tą sytuację utrzymać. Władze Wysp Cooka zdają sobie sprawę, że odmrożenie gospodarki potrwa dłuższą chwilę ale są pełni nadziei, że proces ten przebiegnie sprawnie i bezboleśnie.

Wyspy Cooka to popularna wśród Nowozelandczykó destynacja wakacyjna szczególnie w okresie nowozelandzkiej zimy. Kiedy w Nowej Zelandii pogoda jest nieciekawa, wietrznie, mokro i zimno na Wyspach Cooka grzeje słońce. W 2019 roku wyspy zostały odwiedzone przez 110000 Nowozelandczyków.

Na Wyspy Cooka z Nowej Zelandii może polecieć każdy kto ostatnie 14 dni spędził w krainie długiej białej chmury. W drugą stronę mogą lecieć osoby, których wynik testu będzie negatywny. Szczegółowe informacje znajdują się na rządowych stronach obydwu państw.

Cook Islands Tourist Industry Council

Total
0
Shares
Poprzedni artykuł
Tongariro National Park Nowa Zelandia - WycieczkiNowaZelandia.pl

Bańka turystyczna Australia Nowa Zelandia

Następny artykuł
WycieczkiNowaZelandia.pl - Plaża Bethells z czarnym piaskiem

Szlaki Auckland - Te Henga Walkway

Podobne artykuły