Szlaki Auckland – Te Henga Walkway

Szlak turystyczny w okolicy Auckland. Niezmiernie ciekawy i widokowy mimo, że blisko największej aglomeracji Nowej Zelandii.
WycieczkiNowaZelandia.pl - Plaża Bethells z czarnym piaskiem

Wg Departament of Conservation szlak ma 10,3 km a jego przejście powinno zająć 3 godziny i 20 minut. Zaliczany jest do szlaków łatwych. Przez to trudno znaleźć wymówkę aby go pominąć. Trzeba iść! Szlak jest zaznaczony na mapach Google. Nie ma kłopotu z jego znalezieniem. Zlokalizowany jest na “zachodnim wybrzeżu Auckland” między ulicami Bethells i Constable. Jeśli zaczniecie od Bethells Road to pierwszym spektakularnym widokiem jakiego doświadczycie będzie pejzaż plaży Bethells.

Auckland, miasto żagli i miasto wulkanów. Auckland to nie tylko miejski zgiełk. To również zapierające dech w piersi widoki na szlakach dookoła niego.

W tych okolicach swoją kolonie mają głuptaki. Warto się rozglądać, aby uwiecznić w pamięci lub na zdjęciach ich spektakularne loty nurkowe podczas polowania na ryby. Wzburzone morze z falami walczącymi z wyspą o każdy fragment klifu. Nieskończony horyzont, za którym można sobie wyobrazić wybrzeże Australii. Krzaki manuka czy drzewa pōhutukawa. Wiatr czeszący włosy podczas marszu po klifach, trochę błota, trochę stromizny to nieodłączne elementy tej krótkiej, ale zapadającej w pamięci wędrówki.

Przez okrągły rok można tu spotkać surferów. Czekają na swoje wymarzone fale. Wydma jaką tu znajdziecie dodaje plaży niezwykłego uroku. Dalej przemierzycie ścieżkę wzdłuż zatoki O’Neill w kierunku północnym.

Nie zapominajcie, że cały czas jesteście w Auckland. Zabawne bo człowiek czuje się tu jak by był daleko od cywilizacji a jest ona na wyciągnięcie ręki. Miłego spaceru!

Te Henga Walkway – Department of Conversation

Total
0
Shares
2 comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
WycieczkiNowaZelandia.pl | Banka turystyczna Wyspy Cooka Nowa Zelandia

Bańka turystyczna Wyspy Cooka Nowa Zelandia

Następny artykuł
WycieczkiNowaZelandia.pl - Czy Nowa Zelandia otworzy granice od stycznia 2022?

Czy Nowa Zelandia otworzy granicę od stycznia 2022?

Podobne artykuły