Wycieczka Nowa Zelandia Wyspa Północna 7 dni samochodem “Thermal”

Niezwykła termalna przygoda. Wycieczka Nowa Zelandia – 7 dni samochodem po Wyspie Północnej.
Wycieczki Nowa Zelandia - 7 dni samochodem po Wyspie Północnej - opcja Thermal

Macie niewiele czasu a chcecie odwiedzić Nową Zelandię? Lubicie niezwykłe plaże i chcecie wykąpać się w naturalnych, gorących źródłach? Mam dla Was ekscytujący plan! Zastanawiacie się czy w 7 dni jesteście w stanie cokolwiek z tego zrealizować? Odpowiadam TAK! Ale do tego potrzebujecie odpowiedni plan. I taki właśnie dla Was stworzyłem. Wycieczka Nowa Zelandia 7 dni po Wyspie Północnej samochodem osobowym w opcji Thermal.

Wycieczka Nowa Zelandia 7 dni na Wyspie Północnej z pięknymi, piaszczystymi plażami i bonusem w postaci gorących źródeł na tychże plażach. Kąpiel w naturalnych, gorących basenach w dzikich ostępach nowozelandzkiego buszu. A ponad to zabieram Was do Hobbitów w Hobbitonie, gejzerów w Rotorua i jaskiń Waitomo z rozgwieżdżonym przez robaki sufitem. A na koniec traficie do raju surferów w Reglan.

Rafał Żurmanowicz

RAFAŁ ŻURMANOWICZ
WycieczkiNowaZelandia.pl

Wyspa Północna Nowej Zelandii jest przepełniona widokami, kulturą, historią Nowej Zelandii. Jest mniej dzika niż Wyspa Południowa ale nie znaczy to, że mniej atrakcyjna! To było by kompletnie niezgodne z prawdą. Ma całą masę atrakcji i miejsc do zobaczenia i nie wyobrażam sobie podróż do Nowej Zelandii z pominięciem tych skarbów.

Na Wyspie Północnej Nowej Zelandii znajdziecie ogrom atrakcji naturalnych

 • setki świetnych plaż
 • tropikalne lasy i busz
 • góry
 • wulkany
 • gejzery
 • naturalne baseny z gorącą wodą
 • jaskinie
 • glowworms
 • “kiwi houses”
 • setki jak nie tysiące szlaków pieszych i rowerowych

Wyspa Północna to również widoki na ludzką stronę egzystencji w Nowej Zelandii

 • muzea i atrakcje miejskie
 • lokacje znanych produkcji filmowymi np.: Władca Pierścieni, Fortepian
 • kuchnie z każdego zakątka globu
 • festiwale i koncerty
 • zielone pagórki pełne owiec, bydła, jeleni i koni

Wycieczka Nowa Zelandia | Wyspa Północna | 7 dni | Samochód osobowy
Podczas tej wycieczki nie da się nudzić. Poznaje się malownicze miejsca pełne niezwykłej fauny i flory charakterystyczne tylko dla Nowej Zelandii. Związane z historią Nowej Zelandii, rdzennymi mieszkańcami Maorysami, zjawiskami geotermalnymi, które są kluczowym elementem ich kultury i historii. Ale co najważniejsze będziecie podróżować przez otwarte przestrzenie dające poczucie niezwykłej wolności i swobody.

Wskazówka dla podróżnych

Co to jest jet lag?

Cierpią na niego osoby latające na długich dystansach w kierunku równoleżnikowym (wschód – zachód). Spowodowany jest wolnym dostosowywaniem się zegara biologicznego do czasu, jaki zastaliśmy w miejscu docelowym.

Jak go uniknąć?

Jeśli przylot był w ciągu dnia to za wszelką cenę staraj wytrzymać ze snem do wieczora. Jeśli położysz się spać w ciągu dnia obudzisz się w środku nocy (2-3 nad ranem) i już nie zaśniesz. To męczy a efekt potrafi utrzymywać się kilka dni.


Mój plan dla Was. Wycieczka Nowa Zelandia: 7 dni po Wyspie Północnej samochodem osobowym w opcji “Thermal”

Wycieczki Nowa Zelandia - 7 dni samochodem po Wyspie Północnej - opcja Thermal

Dzień 1 wycieczka Nowa Zelandia – Przylot do Auckand

Wycieczka Nowa Zelandia. Wyspa Północna. Gdzie przylecieć? Wellington czy Auckland?
W tej opcji zdecydowanie Auckland. Dlaczego? Bo będziemy zwiedzać środkową część Północnej Wyspy wraz z Auckland. Odbierzemy Was z lotniska i zawieziemy do hotelu. Bez obaw. Mówimy po polsku 😎 więc początek wyprawy będzie zdecydowanie ułatwiony. Doba hotelowa rozpoczyna się o 14:00 więc plan dnia będzie zależał od godziny przylotu. Będzie czas aby spokojnie porozmawiać i zebrać niezbędne informacje dotyczące Waszej podróży po Nowej Zelandii. Umówimy się na odbiór auta. Ten dzień przeznaczcie na rozruch. Warto zaplanować spacer po mieście aby uniknąć jetlagu. Jeśli czujecie się na siłach mam dla Was kilka propozycji na spędzenie miłego popołudnia:

 • odwiedziny w Sky Tower z panoramicznym widokiem na całe miasto
 • Kelly Tarlton’s Antarctic Encounter & Underwater World gdzie spotkacie się z rekinami i pingwinami oko w oko
 • Auckland Museum gdzie poznacie historię Nowej Zelandii w tym kulturę i historię rdzennej ludności – Maorysów
 • Waiheke Island – wycieczka promem za miasto, super widoki, możliwość spaceru po wyspie, odwiedziny w winnicy czy przejażdżka zipline
 • Butterfly Creek, które znajduje się blisko lotniska. Dom tropikalnych motyli i innych zwierząt z tego regionu świata w tym nowozelandzkiego ptaszka kiwi – symbolu Nowej Zelandii

Dzień 2 wycieczka Nowa Zelandia – Zwiedzenie Auckand

Tego dnia zabierzemy Was naszym samochodem na szersze zwiedzanie Auckland, największej aglomeracji w Nowej Zelandii. To nie tylko zwiedzanie miasta! Nasz przewodnik dostarczy Wam wiele ciekawych informacji dotyczących Nowej Zelandii, jej społeczeństwa, życia tutaj, kultury i historii. Będzie okazja wypytać o wszystko co Wam przyjdzie do głowy przed dalszą samodzielną podróżą po Nowej Zelandii. Na pewno przed wyjazdem przewertujecie przewodniki turystyczne dlatego jeśli macie swoje TOP X miejsc do zobaczenia powiedzcie mi o tym koniecznie kiedy będziemy ustalać plan podróży. Postaramy się wpleść Wasze miejsca do harmonogramu zwiedzania. My na pewno będziemy chcieli pokazać Wam ikony Auckland:

 • Wzgórze wulkaniczne Mt Eden z którego rozciąga się panoramiczny widok na całe miasto
 • Mission Bay – nadmorska promenada przy piaszczystej plaży
 • Auckland Domain – jeden z największych i najstarszy park w Auckland położny na wygasłym wulkanie
 • Ogrody zimowe z pięknymi i rzadkimi okazami roślin
 • Plaża Muriwai z czarnym piaskiem wulkanicznym wraz ze spacerem po buszu z koloniami unikalnych ptaków. Tutaj można wybrać się szlak Te Henga Walkway
 • Degustacja wina w lokalnej winnicy
Widok na Auckland ze wzgórza wulkanicznego Mt Eden
fot. Rafał Żurmanowicz

Dzień 3 i 4 wycieczka Nowa Zelandia – Coromandel

Półwysep Coromandel to ulubiona letnia destynacja mieszkańców Auckland i okolic. Mieszkańcy doceniają piękne, piaszczyste plaże oraz niesamowite widoki. Podróż samochodem z Auckland trwa od 2-3 godzin w zależności gdzie chce się dojechać. Można się tu dostać również promem. Wielu Nowozelandczyków posiada własne łodzie i chętnie przypływają nimi na półwysep.

Na Coromandel należy przeznaczyć przynajmniej dwa dni gdyż obfituje w sporo atrakcji i miejsc godnych zobaczenia. Poniżej znajdziecie listę miejsc, które wprost wypada odwiedzić.

W drodze na Coromandel warto zatrzymać się w Water Gardens Ngatea

 • Cathedral Cove
 • Hot Water Beach
 • miasteczko Coromandel
 • kolejka wąskotorowa Driving Creek
 • miasteczko Thames z historyczną kopalnią złota

Macie możliwość zostania dłużej? mam dla Was dodatkowe punkty, które aż się proszą aby je odwiedzić.

 • piesze szlaki turystyczne np Kauaeranga Kauri Trail – Pinnacles Walk
 • las Kauri – niektóre drzewa mają ponad 1000 lat
 • wspinaczka na wodospad z Canyonz
 • kąpiel w jednym z rzecznych “basenów” np. Hoffmans Pool czy Swimming Hole
 • odwiedziny na kilku szerokich, piaszczystych plażach otoczonych przez bujnie porośnięte wapienne klify nad Oceanem Spokojnym

Czas przejazdu
Auckland ➡️ Coromandel ➡️ Hot Water Beach
🚗 245 km 🕐 3,5 h

Dzień 5 wycieczka Nowa Zelandia – Hobbiton i Rotorua

Z Półwyspu Coromandel przejedziemy w okolice Matamata a dokładniej do Hobbiton™ Movie Set Tours. Jeśli jesteś pasjonatem sagi Lord od the Rings wiesz co to za wioska. Jeśli nie jesteś to postaram się w kilku zdaniach przybliżyć Ci to miejsce i zachęcić do odwiedzin bo na prawdę warto. Jest to stworzona na potrzeby ww. sagi wioska hobbitów. Znajdziecie tam domy hobbitów wyglądające jak ziemianki z charakterystycznymi okrągłymi drzwiami. Urocze przydomowe ogródki, młyn i karczmę. Wszystko starannie opracowane. Pieczołowicie pielęgnowane po dziś dzień mimo, że od premiery minęło już dobrych kilka lat. Lokalizacja była długo wybierana a poszukiwał jej z pomocą helikoptera sam reżyser Peter Jackson. Miejsce jest niezwykle malownicze i już dla samych widoków wioski i okolic warto tu przyjechać. Przyznam, że gdybym otrzymał propozycję przeprowadzki do Nowej Zelandii i jedną z opcji było by zamieszkanie w okolicach Hobbitonu nie zastanawiałbym się długo.

Z Hobbitonu przemieścicie się około 70km na południowy wschód do Rotorua. Tutaj głównym miejscem odwiedzin jest geotermalny park Te Puia oraz The Living Maori Village Whakarewarewa. Czekają na Was gejzery, wulkaniczne błota, kwaśne jeziorka i wszędobylski zapach siarkowodoru znanego nam z lekcji chemii. New Zealand Maori Arts & Crafts Institute czyli siedziba maoryskich szkół tkactwa, rzeźby w drewnie, kamieniu i kości. Jest tu równiez galeria w której można obejrzeć i nabyć działa sztuki wytworzone w instytucie. Odwiedzicie Maori Marae czyli dom spotkań gdzie odbywają się m.in. przedstawienia wizualizujące maoryską kulturę i historię. W Rotorua można również spróbować maoryskiej kuchni a mam tu na myśli “hangi” czyli potrawę gotowaną w kopcach na rozgrzanych kamieniach.

Czas przejazdu
Hot Water Beach ➡️ Hobbiton Movie Set ➡️ Rotorua
🚗 230 km 🕐 3 h

Dzień 6 wycieczka Nowa Zelandia – Waitomo

Święcące robaki z Waitomo

Jaskinie Waitomo to miejsce, które lata temu ściągnęło mnie do Nowej Zelandii. Pierwszy raz zobaczyłem jaskinie w Waitomo w serii BBC Planet Earth z Davidem Attenborough. Prowadzący przeniósł nas do magicznego świata świecących robaczków zwisających ze sklepienia kompletnie ciemnej jaskini. Stworzenia te wypuszczają długą nić na której końcu jest zbiorniczek z fluorescencyjnym płynem wabiącym nocne owady. Kolonie tych robaków są na tyle liczne, że razem dają spektakularny efekt rozgwieżdżonego nieba. Jaskinie Waitomo są najbardziej znane, dobrze zorganizowane a przez to również uważane za najbardziej komercyjne poród wszystkich jaskiń w Nowej Zelandii gdzie można znaleźć świecące robaki. Nie zrażaj się tym faktem bo są też największe więc i efekt jest najbardziej widowiskowy. Poza tym jeśli jedziesz do Nowej Zelandii na chwilę to warto korzystać ze sprawdzonych miejsc niż liczyć na łut szczęścia gdzieś w dziczy.

Wapienny świat Waitomo

Waitomo to nie tylko ta jedna jaskinie z robakami ale cała masa miejsc, które warto odwiedzić. Jest to region zbudowany na wapiennych skałach jak nasza Jura Krakowsko – Częstochowska. Dzięki temu woda łatwo je penetrowała tworząc nie tylko jaskinie ale i wodospady. Warto wybrać się na szlak z pięknymi widokami, do kilku innych jaskiń z przewodnikiem, na black water rafting, wspinaczkę skałkową ale w zupełnie innym “klimacie” niż u nas. Jednak największe wrażenie na mnie zrobiła wyprawa do zaginionego świata – “Lost World Adventures”

Fot Rob Suisted
Lost World Waitomo

Czas przejazdu
Rotorua ➡️ Waitomo
🚗 165 km 🕐 2 h

Dzień 7 – Pirongia Forest Park i Reglan

Pirongia Forest Park

70 kilometrów na północ od Waitomo znajduje się piękne, dzikie miejsce, które włączam do tej propozycji programowej. Dlaczego? Ponieważ rdzenny busz nowozelandzki jest moim zdaniem obligatoryjnym punktem każdej wizyty w Nowej Zelandii. Wizyta w buszu to jak podróż do świata z Parku Jurajskiego. Tego nie warto sobie odmawiać. W Parku Pirongia jest kilka ciekawych szlaków pieszych na które możecie się wybrać w zależności od tego ile będziecie mieć czasu. Najfajniej jest kiedy zdobywa się szczyty. W tym przypadku Pirongia Summit. Nie zawsze jest jednak na to czas i należy zadowolić się mniejszymi kąskami.

Przede wszystkim ZAWSZE należy brać pod uwagę własne możliwości fizyczne, umiejętności, pogodę i czy mamy zaplecze techniczne do wspinaczki. Warto rówież zapoznać się z aktualną sytuacją na szlaku na stronie DOC.GOVT.NZ i powiadomić kogoś, kto nie wchodzi, że wybieramy się w góry.

Szlaki mają różną długość i trudność. W niektórych miejscach na skałach zamątownae są łańcuchy aby ułatwić wspinaczkę.
Oto kilka z nich:

 • Nikau Loop Walk | 2,5h | 7km w dwie strony
 • Kaniwhaniwha Caves | 1h | 3,2km
 • Tallest Kaniwhatea Tree | 3h | 6km
 • Tahuanui Track to Summit | 4,5h | 10,5 km
Reglan

Tu zakończymy nasza siedmiodniową przygodę. Oczywiście w miarę możliwości możecie kontynuować ją dalej np. w oparciu o inne moje propozycje.

Jeśli będziecie mieli czas to można do Reglan dojechać przez plażę z gorącymi źródłami – Kawhia Hot Water Beach. Po kąpieli nad Morzem Tasmania ruszycie na północ do Reglan.

Reglan to miejsce z widokiem na bezkres Morza Tasmana z perspektywy szerokich, piaszczystych plaż z czarnym piaskiem wulkanicznym położonych przy urwistych klifach. To miejsce świetne do nauki surfowania. Fotografia poniżej wykonana została na szlaku prowadzącym na szczyt wygasłego wulkanu Karioi. Spacer trwa 2-3h i jest uwieńczony widokami na region Waikato oraz Morze Tasmana, za którym leży Australia. Na fotografii widać plażę surferów Ngarunui z czarnym piaskiem. Idąc jej brzegiem na północ a następnie na wschód dojdziecie do miasteczka Reglan, które leży nad brzegiem rzeki Tawatahi.

Okolice Karioi
fot. Travis Wiens
https://www.flickr.com/photos/traviswiens/

Czas przejazdu
Waitomo ➡️ Pirangia Forest Park ➡️ Reglan przez Kawhia Hot Water Beach
🚗 123km 🕐 2,5 h

Mapa wycieczki

Mapa Nowa Zelandia Wyspa Północna 7 dni Thermal samochodem osobowym

Trasa Auckland ➡️ Coromandel ➡️ Hot Water Beach Coromandel ➡️ Hobbiton Movie Set ➡️ Rotorua ➡️ Waitomo ➡️ Reglan to około 770 km. Łączny czas przejazdu około 11 godzin.

Podsumowanie

Wycieczka Nowa Zelandia 7 dni w opcji Thermal po Północnej Wyspie to ciekawy pomysł spędzenia kilku dni w Nowej Zelandii. Program w zależności od dostępności czasu możemy wspólnie rozbudować o miejsca na północ od Auckland np. Paihia z rejsem na oszukiwanie common dolphins czy o rejony na południe od Rotorua np. Tongatiro National Park ze trekingiem kultowym szlakiem Tongariro Alpine Crossing. Wszystko zależy od Waszych potrzeb i możliwości.

Propozycja ta jest PONADPROGRAMOWA i nie znajdziecie jej na liście naszych programów standardowych. Jeśli jesteście zainteresowani jej szczegółowym opracowaniem wraz z kosztorysem zawierającym transport, bilety wstępu do atrakcji, zakwaterowanie skontaktuj się ze mną przez formularz poniżej lub zadzwoń 606876737.

Po Nowej Zelandii podróżowałem na różne sposoby. Samochodem osobowy, camperem, naszym firmowym autokarem. Spałem w namiocie, na kempingu, w hostelach i hotelach. Moje koleżanki i koledzy z biura w Auckland wędrują po Nowej Zelandii z turystami od ponad 25 lat. Dzięki temu realizujemy każdy plan, modyfikujemy na Wasze życzenie i doradzamy czy taka opcja będzie optymalna.

Rafał Żurmanowicz

RAFAŁ ŻURMANOWICZ
WycieczkiNowaZelandia.pl
Total
8
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
WycieczkiNowaZelandia.pl - Najdroższy miód Manuka na świecie

Miód Manuka MGO 1835+ najsilniejszy i najdroższy taki miód na Świecie

Następny artykuł
Hump Ridge Track Wycieczki Nowa Zelandia

Hump Ridge Track nowym Wielkim Szlakiem w Nowej Zelandii