Water Gardens Ngatea

Miejsce nieświadomie omijane przez wielu turystów. Unikalne i ciekawe. Świetna atrakcja na spacer pełen dużej dozy poczucia humoru.
WycieczkiNowaZelandia.pl - Ogrody uśmiechu - Waikato

Pobierz w formacie PDF
i czytaj offline bez konieczności korzystania z Internetu.
Rozmiar pliku: 1,56 MB

Ngatea nie jest dobrze znanym celem turystycznym, ale warto ją odwiedzić. To małe miasteczko położone jest na trasie z Auckland na Półwysep Coromandel oraz Tauranga, a jego największymi atrakcjami są Ogrody Wodne. Turyści nie zaglądają tu tak często jak by mogli z banalnego powodu. Większość z nich najczęściej udaje się z Auckland na Coromandel lub do Bay of Plenty. ędzą trasą 25 do Thames lub bezwiednie przejeżdżają przez Ngatea do Tauranga. PA warto zwolnić bo czeka tu na podróżnych ciekawa atrakcja. Głównymi punktami ogrodów są piękne stawy otoczone bogatą roślinnością w tym rdzennymi gatunkami.

Ogrody, które wywołują uśmiech

Ogrody o powierzchni ponad dwóch hektarów założyli Rogera i Emmę Blake. Nie są to jednak zwykłe ogrody a oazy z dużą dozą poczucia humoru o czym świadczy ostrzeżenie, które przywita Was na drzwiach wejściowych:

Warning: Joke Zone, Sense of humour required beyond this point. You have entered a property with high concentrations of jokes and humorous scenes. We are not responsible for any health problems arising from excessive laughter while viewing this amazing attraction.

Ostrzeżenie przy wejściu do ogrodów.

Poza kwestią humory-styczną i ogrodniczą miejsce to jest również rajem dla ptactwa wodnego, ryb i uważanych za najstarsze w Nowej Zelandii żółwi. Tuż przy wejściu możecie zakupić specjalną karmę dla zwierząt i cieszyć się możliwością ich dokar-miania za co odwdzięczą się bliższym kontaktem.

Spacer po ogrodzie to czysta przyjemność. Można się zatrzymać i podziwiać sztuczny wodospad lub usiąść na jednej z wielu ławek, aby obserwować kaczki, pawie, łabędzie i co może niektóre osoby zdziwić – owce.

WycieczkiNowaZelandia.pl - Waikato - Ogrody uśmiechu
WycieczkiNowaZelandia.pl – Wyspa Północna / Waikato / Ngatea / Water Gardens
Boat Parking Only

Zatopione łódki na wynajem, parkometry dla łodzi czy katastroficzna strefa spadających skał. Elementy humorystyczne są tu na wyciągnięcie ręki.

Oznacza to że wstępujecie do strefy humoru wobec czego posiadanie poczucia humor po przekroczeniu tego progu jest obligatoryjne gdyż jest to obszar o dużej koncentracji dowcipu i scenek humory-stycznych. Właściciele nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek zdrowotne dolegliwości spowodowane śmiechem podczas oglądania tych niesamowitych atrakcji. Uśmiech na ustach pojawia się już po zaparkowaniu auta. Miejsca parkingowe są przeznaczone dla nietypowych zawodów jak czarodziej, skorumpowany polityk, opiekun świetlicy i wielu innych.

Kiedy odwiedziliśmy Ngatea zaczęła się zima, ale mimo to byliśmy zaskoczeni cudownymi kolorami otaczającego nas ogrodu – wspomina Bogdan Nowak, Dyrektor naszego biura w Auckland.

Arthur’s Canny Museum – muzeum puszek

Cieszę się, że po drugiej stronie globu również żyli kolekcjonerzy puszek. Zbierałem je będąc chłopcem i uświadomiło mi to, iż nie była to typowo socjalistyczna przypadłość – na szczęście.

Rafał Żurmanowicz

W Arthur’s Canny Museum znajdziecie zbiór puszek po piwie i napojach bezalkoholowych z całego świata. Tworzenie kolekcji rozpoczął w 1989 roku Arthur Blake a aktualnie w jej zbiorach znajduje się ponad jedenaście tysięcy eksponatów z całego globu.

Jeśli więc podróżujesz z lub do Taurangi lub na Coromandel, zatrzymaj się na godzinę w Ngatea. Ogród z pewnością wywoła uśmiech na twarzy na dalszą części podróży.

The gardens that make you smile.

Ngatea is not a well known tourist destination, but it is worth to visit. This small town is located on the route from Auckland to Tauranga/Mt Mounganui and its biggest attractions are the Water Gardens. You start to smile in the garden’s parking, because the parking spaces are designated for some unusual professions or occupations like wizard, corrupt politician, light house keeper and many others

The main feature of the gardens are nice ponds surrounded by many plants and trees including natives. For many water loving birds this place is a paradise.

They love the visitors because they can feed them with packs of special food you can buy at the entrance. The walk around the garden is a nice, and you can stop and admire the artificial waterfall or sit on one of many benches to admire the ducks, peacocks, swans and even sheep.

Winter has begun in Ngatea, but despite of this you are still struck by many colours. One future of the Garden is the Arthur’s Canns Museum. Thousands of beer and soft drink cans from all over the world are on display. So if you travelling from or to Tauranga or the Coromandel, make the one hour stop in Ngatea. The Garden will put a smile for the next part of your journey.

WycieczkiNowaZelandia.pl – Ngatea Water Gardens
Danger! Falling Rocks
WycieczkiNowaZelandia.pl – Ngatea Water Gardens
WycieczkiNowaZelandia.pl – Ngatea Water Gardens
Boats for hire.
WycieczkiNowaZelandia.pl – Ngatea Water Gardens

Spodobało Ci się?

Total
1
Shares
1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni artykuł
WycieczkiNowaZelandia,pl - Fiji otwiera granice od 11 listopada 2021

Fiji otwiera granice od 1.11.2021

Następny artykuł
Wycieczki Nowa Zelandia: The power of the dog

Nowa Zelandia na ekranie. The power of the Dog.

Podobne artykuły