Do Nowej Zelandii bez masek, testów i szczepień.

Nowa Zelandia bez masek, testów i szczepień. Lake Tekapo, Wyspa Południowa. WycieczkiNowaZelandia.pl

Po ponad dwóch latach oczekiwania turyści z całego świata ponownie mogą podróżować do Nowej Zelandii jak za starych, dobrych czasów bez restrykcji pandemicznych.

Wschód Słońca nad Nową Zelandią. Wycieczki Nowa Zelandia

Kiedy w maju 2022 roku rząd Nowej Zelandii ogłosił, że otwiera granice dla międzynarodowych turystów bez konieczności odbywania kwarantanny ucieszyłem się. Pomimo odejścia od tej najbardziej drastycznej dla turystyki restrykcji wiele osób zastanawiało się i co dalej? Kiedy wrócimy do Nowej Zelandii na starych zasadach? Kiedy ponownie wszyscy turyści będą mogli odwiedzić kraj długiej białej chmury tak jak to było przed 2020 rokiem? Obawiałem się, że nie nastąpi to zbyt szybko a na pewno nie w tym sezonie, który trwa od listopada do kwietnia. Ku mojemu zdziwieniu decyzja zapadła szybciej niż się spodziewałem bo zaledwie po czterech miesiącach od otwarcia.

“Wreszcie, zamiast czuć, że COVID dyktuje nam, co dzieje się z nami, naszym życiem i naszą przyszłością, odzyskujemy kontrolę.”

Jacinda Ardern Premier Nowej Zelandii
wycieczkinowazelandia.pl Nowa Zelandia

Wycieczki Nowa Zelandia
Już teraz zaplanuj zwiedzanie Nowej Zelandii z polskojęzycznym przewodnikiem, kierowcą, tłumaczem (3w1) lub samodzielnie z naszą opieką 24h / 7 dni w tygodniu

Zobacz listę pakietów

12 września 2022 roku Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła zniesienie aż trzech kluczowych restrykcji. 

Zniesiono konieczność noszenia masek ochronnych w miejscach publicznych.

Obowiązek pozostaje w placówkach służby zdrowia oraz miejscach opieki nad osobami starszymi. Pierwszy raz od ponad dwóch lat będzie można na ulicach Nowej Zelandii zobaczyć uśmiechnięte twarze lokalnych mieszkańców oraz międzynarodowych turystów. Również nowozelandzkie linie lotnicze Air New Zealand podjęły decyzję o zniesieniu konieczności zakładania masek na pokładzie ich samolotów.

“Maski odegrały ważną rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa klientów, załogi i społeczności podczas pandemii Covid, ale nadszedł czas, aby się pożegnać”

Leanne Geraghty Air New Zealand’s Chief Customer and Sales

Zniesiono konieczność testowania się po przylocie do Nowej Zelandii w dniu przyjazdu, piątym i siódmym dniu pobytu.

Testy nadal będą rozdawane ale nie będzie konieczności ich wykonywania. Jedynie osoby, które będą miały objawy infekcji są zobligowane do wykonania testu i samoizolacji. Przyznam, że od zawsze byłem i jestem zwolennikiem badania się i samoizolacji jeśli ktoś ma objawy jakiejkolwiek infekcji.

Wisienką na torcie było zniesienie posiadania certyfikatu szczepień.

Przyznam, że tego się nie spodziewałem po tym jak rząd Nowej Zelandii zamykał kraj na cztery spusty kiedy tylko pojawią się jakiekolwiek ognisko chorobowe. Większość turystów nie spodziewała się, że ta chwila nadejdzie tak szybko po otwarciu. Myślę, że wszyscy jesteśmy pozytywnie zaskoczeni i nie zamierzam wnikać w powody jakimi kierował się rząd Nowej Zelandii choć nietrudno się domyśleć, że przemawiały za tym względy ekonomiczne. 

Proszę jedynie pamiętać, że fakt iż Nowa Zelandia nie wymaga certyfikatu czy testowania p/covid nie oznacza, że linie lotnicze jakimi wybieracie się do Nowej Zelandii nie będą miały takiego wymogu. To samo dotyczy lotnisk. Zanim wybierzecie się do Nowej Zelandii sprawdźcie wymagania jakie są wam stawiane przez przewoźnika i porty przesiadkowe. 

Wycieczki
Nowa Zelandia
SELF DRIVE

samochód, hotele, atrakcje w cenie

od 5210 zł
Cena za osobę bez przelotu
Wycieczki
Nowa Zelandia
PREMIUM

Polskojęzyczny przewodnik, kierowca, transport, hotele, atrakcje w cenie

od 8350 zł
Cena za osobę bez przelotu
Bilety lotnicze
Nowa Zelandia

Przelot na tzw. “jednym bilecie” w dwie strony. Opłaty w cenie.

od 6400 zł
Cena za osobę w dwie strony

“Czas bezpiecznie odwrócić zarządzanie COVID-19 na naszą stronę i żyć bez nadzwyczajnych środków, które wcześniej stosowaliśmy. Dzisiejszy dzień stanowi kamień milowy w naszej odpowiedzi.”

Jacinda Ardern Premier Nowej Zelandii

Nie pozostaje mi nic więcej poza życzeniem Wam szerokiej i bezpiecznej drogi na koniec świata. A kto jeszcze nie ma planu pomysły znajdzie w naszych pakietach już od 5200 zł/os, które nieco zmodyfikowaliśmy na nadchodzący sezon 2022/2023

Wartościowy tekst? Doceń i zadziałaj!
Total
11
Shares
1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Hump Ridge Track Wycieczki Nowa Zelandia

Hump Ridge Track nowym Wielkim Szlakiem w Nowej Zelandii

Następny artykuł
Wiza do Nowej Zelandii NZeTA - wycieczkinowazelandia.pl

Aplikuj o wizę do Nowej Zelandii - NZeTA

Podobne artykuły