Australia otwiera granice dla turystów już 21 lutego 2022

Tak. Australia otwiera grace dla międzynarodowych turystów. Czekali na to nie tylko turyści z całego świata ale również Australijczycy i ich branża turytyczna.
Wycieczki Nowa Zelandia - Australia otwiera granice dla międzynarodowych turystów od 21 lutego 2022

Prawie dwa lata trwała izolacja Australii. Od marca 2020 do 21 lutego 2022. Cytując klasyka: “nadeszła wiekopomna chwila”. Australia otwiera granice dla międzynarodowych turystów. W ostatnich miesiącach sytuacja na kontynencie kangurów zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie, a przynajmniej taką mam nadzieję już 21 lutego 2022 jeśli jesteście w pełni zaszczepieni będziecie mogli, tak samo jak inni turyści podróżować na australijską ziemię.

Ferie spędzałem z rodziną z dala od Internetu na stokach pod czeską granicą. Niespodziewanie zadzwonił znajomy klienta z pytaniem. Kiedy będzie można wyjechać do Nowej Zelandii bo Australia już się otwiera? Cóż za miłe zaskoczenie. Wystarczy wyjechać na kilka dni a świat zmienia się na plus. Obiecałem, że po powrocie nadrobię zaległości co niniejszym czynię.

Zwiedzaj Australię

Marzy Ci się zwiedzanie Australii? Sprawdź nasze pakiety podróży po kontynencie australijskim od 8 do 23 dni. Samolotem, samochodem a w miastach pod opieką naszych polskojęzycznych, lokalnych przewodników.

Australia otworzy granice dla w pełni zaszczepionych turystów! 

Wszedłem do wyszukiwarki i wpisałem “australia reopens borders”. Wirtualne media wyrzuciły miłe dla oka nagłówki. Teraz wystarczyło zapoznać się ze szczegółami bo to w nich tkwi przysłowiowy diabeł. Dotychczas restrykcje zmieniały się tak szybko, że czasami nawet rdzenni mieszkańcy Australii nie nadążają za zmianami. Tym razem ma być inaczej. Ma być prosto. Ma być jasno i klarownie. Nawiązując do słów Premiera Australii Scotta Morrisona: Masz wizę? Jesteś w pełni zaszczepiony? Jesteś mile widziany w Australii!

You will need to provide that proof of vaccination. Your visa is one thing but your entry into Australia requires you also to be double vaccinated. If you’re double vaccinated, we look forward to welcoming you back to Australia

poinformował Premier Australii Scott Morrison

Od listopada 2021 do Australii mogli przyjechać jedynie członkowie rodzin i obywateli Australii. Od grudnia 2021 posiadacze specjalnych wiz. Turyści musieli czekać chociaż zdarzały się jaskółki nadziei, że również będą mogli podróżować do Australii z początkiem 2022. Jaskółki szybko odlatywały i nadzieja stawała się płonna. 

W Stanach Zjednoczonych po ogłoszeniu, że Australia otwiera granice wyszukiwanie hasła “Australia open borders” wzrosła o 1900% a “Australia open to tourist” o 1750%. Może to świadczyć o dużym zainteresowaniu i chęcią odbycia podróży do Australii.

Czy niezaszczepieni turyści będą mogli wjechać do Australii po 21 lutym 2022?

Tak. Jeśli jesteś osobą niezaszczepioną będziesz mieć możliwość wjazdu do Australii ale pod kilkoma warunkami. Będziesz zobowiązana/y do przedstawienia zaświadczenie iż nie możesz przyjąć szczepienia ze względów medycznych. Jeśli uzyskasz pozwolenie na wjazd do Australii czeka na Ciebie obowiązkowa, hotelową kwarantanna na własny koszt. 

Australia Zachodnia nadal zamknięta.  

Rząd Australii poinformował również o tym, że wszelkie limity przyjazdów i zasady kwarantanny w poszczególnych stanach będą obowiązywały tak jak dotychczas. Oznacza to, że każdy stan i terytorium tak jak dotychczas ustala własne warunki warunki i to się nie zmieni. Jest to dla Was bardzo ważna informacja ponieważ np. Australia Zachodnia nadal się izoluje. Podróż do niej wiąże się z 14 dniową kwarantanną. Już podczas wcześniejszych prób otwarcia Australii dla turystów władze Australii Zachodniej protestowały. Groziły, że jeśli tak się stanie zamkną wewnętrzne granice. Zamkną je nie tylko dla turystów ale i mieszkańców stanów i terytoriów Australii do których zagraniczni turyści będą mogli podróżować. Sprawę ułatwił im Omicron. Aktualnie jeśli chcesz podróżować do Australii bezwzględnie zapoznaj się z obowiązującymi zasadami danego stanu lub terytorium.

Wycieczki Nowa Zelandia - Australia otwiera granice dla międzynarodowych turystów od 21 lutego 2022
Wycieczki Nowa Zelandia – Australia otwiera granice dla międzynarodowych turystów od 21 lutego 2022

Komplikacje wjazdowe do Australii dla nastoletnich turystów.

Kryterium covidowe jest jedno – należy być w pełni zaszczepionym dwoma dawkami. W związku z tym nie ma kłopotu z kwalifikacją dorosłych podróżnych ale już z nastolatkami jest. Co za tym idzie grupa wiekowa 12-17 lat jest różnie traktowana w różnych stanach z racji odmiennych regulacji. Dlatego podróżując do Australii każdorazowo sprawdź warunki jakie stawia konkretny stan czy terytorium dla tej grupy wiekowej. Na szczęście nie ma kłopotu z warunkami dla dzieci do 12 roku życia. W tym przypadku wszystkie bez wyjątków traktowane są jako w pełni zaszczepione.

Australia otwiera granice a Nowa Zelandia nadal zamknięta.

Dla wielu osób podróż na Antypody to podróż do Australii i Nowej Zelandii. Kłopot w tym, że niecała Australia stoi otworem a dodatkowo Nowa Zelandia nadal jest zamknięta na cztery spusty. Dlatego jeśli ktoś koniecznie chce już teraz wybrać się w te rejony Południowego Pacyfiku musi mieć świadomość, że podróż będzie okrojona.

Region Azji i Pacyfiku był do tej pory bardzo ostrożny w podejściu do ograniczeń granicznych, ale w ostatnich tygodniach zaobserwowaliśmy rosnącą dynamikę w kierunku złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu – na Filipinach, w Tajlandii i do pewnego stopnia w Nowej Zelandii

powiedział Philip Goh, Wiceprezes regionalny IATA ds. Azji i Pacyfiku

Dla nas turystów podróż do Australii to przyjemność odkrywania i poznawania. Z drugiej strony dla branży turystycznej jest to możliwość zarabiania i utrzymywania się ze świadczonych usług. Od prawie dwóch lat branża turystyczna na całym świecie cierpi katusze. O ile w niektórych regionach świata udawało się choć na chwilę ograniczyć restrykcje i dać namiastkę normalności osobom żyjącym z turystyki o tyle na Antypodach branża mogła jedynie patrzeć i marzyć. Nie dziwią więc poniższe słowa Philipa Goha z IATA.

Wzywamy inne rządy w regionie Azji i Pacyfiku, aby przyjrzały się podobnemu dalszemu złagodzeniu ograniczeń granicznych, aby umożliwić firmom lotniczym przyspieszenie ich bardzo potrzebnej naprawy i przyniesienie maksymalnych korzyści ich gospodarkom

dodał Philip Goh

Australia otwiera granice. Lecę mimo wszystko.

Jeśli taką właśnie podejmujesz decyzję to pamiętaj, że:

  • musisz uzyskać wizę
  • wymagany jest dowód pełnego zaszczepienia 
  • przed przylotem wymagany jest test PCR na 3 dni przed wyjazdem lub szybki test antygenowy ważny 24 godziny  

Wszystkim, którzy zdecydują się na podróż jak tylko granice Australii zostaną otwarte życzymy spokojnej podróży i nasycenia się pięknem australijskiego kontynentu mimo niektórych ograniczeń.

Wartościowy tekst? Doceń i zadziałaj!

Zdjęcie:
Podróż zdjęcie utworzone przez wirestock – pl.freepik.com

Total
20
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Kiedy otwarcie granic Nowej Zelandii? Fot: Wanaka - WycieczkiNowaZelandia.pl

Kiedy otwarcie granic Nowej Zelandii? Zmiany po 21 grudnia 2021.

Następny artykuł
Wycieczki Nowa Zelandia - Nowa Zelandia dla Ukrainy

Australia i Nowa Zelandia solidarnie z Ukrainą

Podobne artykuły