Australia i Nowa Zelandia solidarnie z Ukrainą

Australia i Nowa Zelandia pomimo ogromnej odległości od Europy jednoczy się z Ukrainą.
Wycieczki Nowa Zelandia - Nowa Zelandia dla Ukrainy

Pobierz w formacie PDF
i czytaj offline bez konieczności korzystania z Internetu.
Rozmiar pliku: 0,56 MB

1 marca 2022 Rząd Australii postanowił wesprzeć militarnie i humanitarnie Ukrainę. Wysokość australijskiego wsparcia to obecnie ponad 100 milionów dolarów.

Zdecydowanie mniejsza Nowa Zelandia wysyła wsparcie humanitarne o wstępnej wartości 2 milionów dolarów i deklaruje sankcje wobec Rosji. 

Australia wysyła broń i wsparcie humanitarne do Ukrainy

1 marca 2022 Rząd Australii wydał oświadczenie. Ukraina otrzyma od Australii pomoc wojskową oraz humanitarną. Wsparcie wojskowe mające na celu obronę Ukrainy to m.in. pociski rakietowe i broń. Wartość wsparcia wojskowego to 70 milionów dolarów. Pomoc humanitarna w wysokości 35 milionów dolarów ma zaspokoić pilne potrzeby narodu Ukraińskiego. Przewidziane są również ułatwienia wizowe dla Ukraińców. Tekst oświadczenia znajdziecie tutaj.

Australia will provide significant additional military assistance and emergency humanitarian support to help the people of Ukraine following the brutal invasion by Russia.

Scott Morrison – Premier Australii
Wycieczki Nowa Zelandia: Sydney Opera House w kolorach ukraińskiej flagi

Nowa Zelandia wstępnie przekaże 2 miliony dolarów na pomoc humanitarną dla Ukrainy

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern oświadczyła, że kraj nie dysponuje sprzętem wojskowym, który mógłby wysłać do Ukrainy. Dlatego skupi się na wsparciu humanitarnym. Przekazuje 2 miliony dolarów na potrzeby Ukrainy za pośrednictwem Czerwonego Krzyża. Coraz głośniej wybrzmiewają również głosy żądające wydalenia rosyjskiego ambasadora z Nowej Zelandii i wezwania do kraju nowozelandzkich dyplomatów z Rosji. 

Expelling an ambassador is a serious diplomatic move, but it’s clear that President Putin has no intention of engaging constructively through diplomatic channels. The time for diplomacy was last week.

Gerry Brownlee – National’s foreign affairs spokesman
Wycieczki Nowa Zelandia: Mt Eden Stadium w Auckland w kolorach ukraińskiej flagi

Australia i Nowa Zelandia świecą dla Ukrainy. Na ulicach manifestacje poparcia

Zarówno w Australii jak i w Nowej Zelandii symbole architektoniczne tych krajów na znak solidarności z Ukrainą zostały oświetlone w kolorach jej flagi.
W Sydney w Australii oświetlono na niebiesko i żółto Sydney Opera House. Mieszkańcy będą mogli spoglądać na nowe barwy przez tydzień. W Auckland w Nowej Zelandii Mt Eden Stadium, Harbour Bridge, Auckland Museum i Sky Tower zostały oświetlone w kolorach ukraińskiej flagi. Światła będą włączone od 28 lutego do 2 marca 2022.
W wielu miastach dochodzi do pokojowych manifestacji. Jest to symbol solidarności zarówno Australijczyków jak i Nowozelandczycy z Ukraińcami. Jednocześnie jest to powszechny znak potępienia dla Rosji i Putina. W Australii obywatel Rosji na znak sprzeciwu wojnie spalił publicznie swój rosyjski paszport. Ze sklepów usuwane są rosyjskie produkty. Ponadto na masztach urzędów obok flag narodowych pojawiły się flagi Ukrainy.

I am pleased to announce that after talking yesterday with representatives from these key landmarks that Auckland will light up for Ukraine over the next three nights.

Auckland Mayor Phil Goff
Wartościowy tekst? Doceń i zadziałaj!
Total
3
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Wycieczki Nowa Zelandia - Australia otwiera granice dla międzynarodowych turystów od 21 lutego 2022

Australia otwiera granice dla turystów już 21 lutego 2022

Następny artykuł
WycieczkiNowaZelandia.pl - Najdroższy miód Manuka na świecie

Miód Manuka MGO 1835+ najsilniejszy i najdroższy taki miód na Świecie

Podobne artykuły